4* MS Crucelake ile Büyük Volga 16 Eylül 2023

13/09/2023 - 21/09/2023
8 Gün
2090.00'dan itibaren
40657.82
#1605726743
BÜYÜK VOLGA 2023


4*MS CRUCELAKE  gemisi ile

Tur Başlama.  16.09.2023

13 Gece - 14 Gün

Tur Bitiş.  29.09.2023

ASTRAHAN VOLGA

MOSKOVA- ASTRAHAN-HAZARDENİZİ

 

Ülkenin sembollerinden olan Volga’ya “Rusya’nın ana caddesi” derler. Volga, Avrupa’nın en uzun nehri olup, uzunluğu 3.530 km’dir. Volga, büyük bir suyolu ve turistik hattır. Rusya’nın tam kalbinde bulunan Valday bataklığındaki bir pınardan doğarak yüzlerce göle su taşıyan Volga, sularını ülkenin merkezindeki yerlere dağıttıktan sonra Hazar Denizi’ne doğru iner ve ayrı ayrı yönlere doğru akan 800 kola ve çaya ayrılıp büyük bir delta oluşturarak Hazar Denizi’ne dökülür. Volga kanallarla Baltık Denizi, Beyaz Deniz ve Azak Denizi’ni, Rusya’nın en büyük şehirleri olan Moskova’ya ve St. Petersburg’a bağlanmıştır. Bu programımız, Volga’nın kıyılarında hayat verdiği insanları ve kültürleri yakından tanıtma fırsatını veriyor.

 


FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

16 EYLÜL 2022

Broşür Fiyatı

Erken Rezervasyon

İndirimi

Alt Güverte Kabin (Pencere açılmaz, max 4 kişi)

2.190 €

2.090 €

Ana Güverte Standart Kabin (Açılır pencere, max 2 kişi)

2.490 €

2.390 €

Orta Güverte Standart Kabin (Açılır pencere, max 2 kişi)

2.590 €

2.490 €

Orta Güverte Superior  (Açılır pencere, max 3 kişi)

2.790 €

2.690 €

Üst Güverte Single Kabin (Açılır pencere, max 1 kişi)

2.990 €

2.890 €

Üst Güverte Balkonlu Single Kabin (Açılır pencere, max 1 kişi)

3.290 €

3.190 €

Üst Güverte Deluxe Kabin (Açılır pencere, max 2 kişi)

3.090 €

2.990 €

Üst Güverte Balkonlu Deluxe Kabin (16m2, max 3 kişi)

3.390 €

3.290 €

Üst Güverte Balkonlu Junior Suit Kabin (20m2+ max 4 kişi)

3.890 €

3.790 €

Single Farkı %100

 

 

3. ve 4. Kişi fiyatları %40 indirimli

 

 

Havalimanı ve Liman Vergileri (380 Euro)

Dahil

Dahil

 

 

1. Gün: İSTANBUL – MOSKOVA                                                                                                                         

08.30 Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma.

11.05 Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket.

13.50 Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile trafik durumuna bağlı olarak ortalama 2 saatlik bir yolculuk ile gemimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

 

2. Gün: MOSKOVA                                                                                                                                               

07. 00 Gemimizde açık büfe kahvaltı. 

08. 15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, , Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman), GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş). Novodeviçi Manastırı (Bakireler Manastırı). Trafik durumuna göre yukarda adı geçen bazı yerlere otobüsümüz sık sık uğramayabilir.

Şehir Merkezinde öğle yemeği ve ücretsiz Arbat Caddesi Turu.

 

3. Gün: MOSKOVA                                                                                                                                               

08.00 Gemimizde açık büfe kahvaltı.  
09.15 Tretyakov Sanat Galeri Turu.

13.00 Gemiye Dönüş.

 

 

4. Gün: UGLİÇ                                                                                                                                                       

13.30  Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

20.00  Gemiye dönüş ve hareket.

 

5. Gün: YAROSLAVL - KOSTROMA                                                                                                                      

09.00 Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir.

14.00  Gemiye dönüş ve hareket.        
Kostroma, Moskova'nın kuzeydoğusundaki antik şehirlerden biridir ve Rusya'nın en eskilerinden biri olan tarihi şehirler kompleksi ünlü Golden Ring  tarihi ve turistik cazibe merkezlerinden biridir. 1152 yılında kurulan Kostroma, daha çok Rus Çarı olmadan önce burada yaşayan Romanov ailesinin anavatanı olarak biliniyor.

6. Gün: NİJNİ NOVGRAD                                                                                                                                      

Volga’nın sarp kıyılarından birinde bulunan ortaçağdan kalma kalesiyle ve sürekli açık olan Rus silahları sergisiyle ünlüdür. UNESCO Nijni Novgrad’ı, tarihi ve kültürel eserler bakımından zengin olması sebebiyle dünya çapında değer taşıyan 100 şehirden biri olarak listesine geçirdi.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

7. Gün: ŞUPAŞKAR                                                                                                                                                

Şehir Turu öğle ve akşam yemeği gemide

 

8. Gün: KAZAN                                                                                                                                                      

Erken alınan sabah kahvaltısının ardından Kazan’a varıyoruz ve şehir turu için gemiden ayrılıyoruz. Tatar ülkesinin başkenti olan Kazan birçok farklı dinde insanları bünyesinde barındırıyor. Şehri gezerken kilise ve Tatar mimari stili camileri sizi adeta büyüleyecektir. Volga şehirlerinden biri olan Kazan, Müslümanlığın Rusya’daki merkezidir ve Tataristan Cumhuriyeti’nin başkentidir. Tatar Devleti’nin temellerinin atıldığı ve İslam dininin kabul edildiği Kazan’ı ziyaret eden turist sayısı her yıl daha da fazla artmaktadır. Organize edilen turlar buraya yalnız Müslümanları değil, Ortodoksları da çekmektedir.  Akşam yemeği ve geceleme gemide

 

9. Gün: SAMARA                                                                                                                                                   

Sabah kahvaltısının ardından Samara’ya varıyoruz. Volga kıyısında bir başka güzel şehir olan Samara’yı şehir turumuz ile tanımaya çalışacağız. Volga’nın en güzel ve en uzun rıhtımı Samara’dadır. Burası tam anlamıyla bir “kaplıcadır”. Samara, Volga şehirleri arasında nüfusu bir milyonu aşan beş şehirden biridir. Buraya gezmeye gelen turistler, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma gizlilik belgesi kaldırılmış binalardan en derinde olanına, yani Stalin’in kombine fabrikalarına inebilir, Jigulevsk birasının Rusya’daki en eski çeşidini tadabilir, Jigulevsk Kapısı’ndan vapurla geçebilir, Volga’nın orta bölgelerinin en ücra yerlerine gidebilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

10. Gün: SARATOV                                                                                                                                               

Volga Ticaret Yolu'nun korunmasına yönelik bir kale olarak 1590'da kurulmuştur. Yeri önce 1616'da değiştirilmiş, 1674'teki ayaklanmada yıkılmasının ardından bugünkü yerine taşınmıştır. Önemli bir ticaret merkezi olan kent, özellikle 1870'lerde Moskova'yla bağlantı sağlayan demiryolunun yapılmasından sonra daha da gelişmiş, günümüzde büyük bir sanayi kompleksine dönüşmüştür. Volga Nehrinin üzerinde 1965'te açılan karayolu köprüsü, Avrupa'daki en büyük köprülerden biridir.

 

 

11. Gün: VOLGOGRAD (Stalingrad)                                                                                                                    

Sabah kahvaltımızı yaparken nehirde seyrimiz devam ediyor. Eşsiz doğa manzarası ile birlikte seyrimiz sonrasından saat 15.00 sularında Volgograd’a varıyoruz. İkinci dünya savaşının kaderini değiştiren ve ilk kez Almanları geri çekilmek zorunda bırakan bu güzel şehrin ismi kısa süre önce Stalingrad olarak bilinmekteydi. Volgograd şehir turumuz esnasında şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Şehir turu sonrasında öğle yemeği için gemiye dönüyoruz. Öğle yemeği sonrasında serbest zamanımız olacaktır. Bütün dünyanın Stalingrad adıyla tanıdığı şehir, İkinci Dünya Savaşı anılarıyla doludur. Volgograd’ın en önemli tarihi eserleri de elbette bu olayla ilgilidir; Mamayev Tepesi, devasa boyutlardaki Ana Vatan Abidesi, “Stalingrad Harbi” Panorama Müzesi. Fakat burada, su üstünde duran eşsiz Kilise, “Staraya Sperta” ve “Kazaçi Kuren” açık hava müzeleri gibi başka ilginç yerler de vardır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

12. Gün: NEHİRDE SEYİR                                                                                                                                      

Gemide çeşitli aktiviteler.

 

13. Gün: ASTRAHAN                                                                                                                                            

Sabah kahvaltısı sonrasında nehir seviyesi ve hava müsait olursa yeni durağımız Astrahan’a varıyoruz.

Astrahan’a varışımızın ardından Astrahan Kremlin turu ve şehir turu için gemiden ayrılıyoruz. Volga kıyılarının aşağı kısmındaki en eski Rus şehri Astrahan, Volga’nın oluşturduğu deltadaki birkaç adanın üstüne kurulmuştur. Burası Volga ve Hazar Denizi’nin balık avlama merkezidir. Burada dünyada ihtiyacının %90’ını sağlayan mersin balığı sürüsü (büyük mersin balığı, Rus mersini, çoka vb.) bulunur. İçlerinde en lezzetli olanları, Rus havyarı olarak bilinen ve dünyanın her yerine ihraç edilen siyah ve kırmızı havyardır. Şehir turu sonrasında öğle yemeği için gemiye dönüyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında serbest zamanımız olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

14. Gün: ASTRAHAN – MOSKOVA - İSTANBUL                                                                                                  

Sabah erken saatlerinde gemide alınan kahvaltının ardından havalimanına transfer.

10.40  Yerel Havayolları ile Astrahan dan Moskova’ya hareket.

20.00  Türk Havayolları’nın TK 416 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.

23.05  İstanbul’a varış.

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                                                        

·      THY ile İstanbul/Moskova/İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları,

·      Yerel Havayolu ile Astrahan/Moskova ekonomi sınıf uçuşu,

·      13 gece Ms CruceLake gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur) 

·      Havalimanı – gemi – havalimanı transferleri,

·      Moskova’da şehir merkezinde 1 öğle yemeği,

·      Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar,

·      Moskova panoramik şehir turu,

·      Gemideki eğlenceler,

·      Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Tatar kültürü hakkında sunumlar,  Kaptan köşkü turu

·      Hoş geldin kokteyli

·      Kaptan’ın veda gecesi yemeği

·      Yemeklerde alınan su, çay/kahve servisi,

·      Akşam yemeğinde 1 adet açık içecek,

·      Varış günü kabinlerde 1 adet su (0,5lt)

·      Çay/kahve istasyonu (06.00 ile 19.00 saatleri arasında)

·      Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

·      Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·      Havalimanı ve liman vergileri (420 €)

·      Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde)

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                                                                   

·      Yurtdışı çıkış ücreti (50.- TL)

·      Ekstra turlar

·      Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

·      Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

·      Barlarda alınan içecekler

·      Özel markalı içecekler

·      Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği, son gününde ise öğle ve akşam yemekleri

·      Rusya giriş vizesi (150 EUR) Yeşil pasaportlar vizeye tabi değildir.

·      Seyahat Güvence Paketi (Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)

 

Rusya Turistik Vizesi için; Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir

Kayıt esnasında misafirlerin güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

İstenen belgeler; seyahat bitiş tarihi itibariyle ile en az 6 ay geçerli pasaport, arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet Biometrik fotoğraf, orijinal gemi davetiyesi, seyahat sağlık sigortası. (Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.)

 

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR                                                                                                                                                                                                                       

·      Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·      Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·      Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

·      Tura katılabilmek için pasaportlarınızın süresi tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

·      Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·      Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·      Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·      Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

·      Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·      Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·      Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·      Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·      Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

·      Astrahan – Moskova arasındaki ara uçuş bilgileri kesin grup isim listesi belli olduktan sonra verilecektir.

 

 

 

 

İPTAL ŞARTLARI

 

·      Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

·      Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

 

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
13/09/2023 21/09/2023 8 Gün 2090.00 ( 40657.82)

4* MS Crucelake

Teknik Özellikler

* 5 katlı gemi.

* 1995'da inşa edilmiştir. 2019 de yenilenmiştir

* Uzunluk : 129 m.

* Genişlik : 16.7 m. 

* Kabin Sayısı : 57

* Yolcu kapasitesi : 248


Gemi İmkanları:

* Restaurant

* Lounge / bar

* Lobby

* Asansör 

* Güneşlenme Katı

* Sauna

* Fitness

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu