Ensülüs & Fas Turu - SÖMESTİR

24/01/2019 - 31/01/2019
7 Gün
1100.00'dan itibaren
7074.54
#1547645607


                                                                                             ENDÜLÜS & FAS TURU

                                                                          24- 31 OCAK 7 GECE 8 GÜN

                                                                                SÖMERSTİR DÖNEMİ

                                                                                        THY ile Uçuş

24.01.19 1 Gün: ISTANBUL – MALAGA – TANCA

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde 05:30’te buluşma.Uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1305 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:30’da Malaga’ya hareket.Malaga Uluslararası Havalimanına varış sonrası panoromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Göreceğimiz yerler arasında şehrin simgesi olan İslam dönemi  Malaga Kalesi,Larios Caddesi,Zafer Meydanı,Pablo Picasso’nun doğduğu ev bulunmaktadır.Tur sonrası Fas’a geçiş için Tarifa limanına hareket ediyoruz.Bir saatlik feribot yolculuğumuz ardından Tanca’ya varış.Konaklama otelimizde.

25.01.19 2 Gün: TANCA – RABAT - KAZABLANKA
Sabah erken kahvaltı sonası 08:00’de Rabat’a hareket. İmparatorluğun başkenti, yönetim merkezi olan Rabat’ı geziyoruz. (Mechoire de rabat) Kraliyet Sarayı’nı, Bakanlıkları, Muhammet V Türbesi’ni, Hasan Kulesi’ni, şehir surlarını, Oudaia Kalesi’ni göreceğimiz yerler arasındadır.Turumuz sonrası Fas’ın ekonomik başkenti sayılan Kazablanka şehrine hareket.Portekizlilerin Casa Blanca,Fransızların Maison blanche dedikleri ‘’Beyaz ev’’anlamına gelen şehir,yönetmenliğini Micheal Curtiz’in üstlendiği,Humphrey Bogart,Ingrid Bergman’ın onnadığı Hollywood klasikleri arasında özel bir yere sahip olan ‘’ Casablanca ‘’ filmi ile ünlenmiştir.Şehirde göreceğimiz yerler arasında Habous semti,Corniche,Kafe Ricks(dışarıdan),dünyanın en büyük altıncı ve minare yüksekliği açısından da en yüksek camiisi olarak bilinen ,Fas’ın gururu Hasan II Camii görülecek yerler arasındadır.(Namaz saatleri ücretsiz diğer zamanlar giriş 120 dirhemdir.)Konaklama Kazanlanka’daki otelimizde.

26.01.19 3 Gün: KAZABLANKA – MARAKEŞ
Otelde alınacak erken  kahvaltı sonrası(06:00) Marakeş’e hareket ediyoruz.
Varış sonrası Marakeş şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Menera Bahçeleri,İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Camii ve minaresi,Saadien Anıt Mezarları(1578-1603) ve 19.yüzyılda şehri idare paşa tarafından inşaa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası Delail-i Hayrat kitabının yazarı Süleyman El Cezuli(Hz.)’nin türbesi ile Şifa-i Şerif’in yazarı İslam alimi Kadı İyaz’ın türbelerini ziyaret edeceğiz.Gezimize Afrika’daki en hareketli şehir meydanı olan Jmaa El Fna ile devam ediyoruz.Meddehlar,yılan oynatıcıları,dövmeciler,hokkobaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen;marakşileirn buluşma alanı keyifli vakit geçirilecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası konaklama ve akşam yemeği otelimizde

27.01.19 4 Gün: MARAKEŞ - FES
Otelde alınacak kahvaltı sonrası turumuzun en ilgi çekici noktası Fes’e  hareket. 1200 yıllık şehir sokakları sizleri 1 yy geriye götürecektir. Fes, yüz yıllar boyunca Batı İslam dünyasının en önemli dini merkezlerinden biri ve Fas Krallığının kültürel başkenti olmuştur. Eski şehir Fes el Bali, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Medina’sı dünya üzerinde halen arabaların giremediği en büyük alan olarak bilinir. Ayrıca 859 yılında kurulan Al Karaouine Üniversitesi de dünya üzerinde eğitime devam eden en eski üniversitedir. Gezimize Borj Sud’den Fes el Bali’nin panoramik fotoğraflarını çekerek başlıyoruz. Sonrasında ise tepeden şaşkınlıkla izlediğimiz bu manzaranın içine giriyor ve sırasıyla Porselen Atölyesi, Kraliyet Sarayı, Mellah, Bab Boujloud, Bou Inania Medresesi (dışarıdan), Nejjarine Meydanı, Nejjarine Çeşmesi, Foundouk Nejjarine (dışarıdan), Moulay Idriss Mozolesi, Al Attarine Medresesi (dışarıdan), Al Karaouine Cami (dışarıdan) ve Fes’de halen ortaçağdan kalma arkaik tekniklerle üretim yapan en büyük tabakhane olan Chouara’yı görüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

28.01.19 5 Gün: FEZ - TANCA -  CEBELİTARIK BOĞAZI -  SEVİLLA

Kahvaltı sonrası, İspanya feribotu için Tanca’ya hareket. Cebeli Tarık bölgesinden, İspanya’yı İslam Topraklarına katan büyük komutan Tarık bin Ziyad’ın ENDÜLÜS’ün fethi için çıktığı yolu takip ederek İspanya Endülüs Bölgesine İspanya Tarifa’ya, “gemileri yaktırdığı“ bölgeye geçiyoruz. 45 dakikalık feribot yolcuğu sonrası Tarifaya varış ve Sevilla’ya hareket.( 210 km ) Varışın ardından, Sevilla şehir turu. Turumuz esnasında; Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Guadalkebir Nehri, Sevilla Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve Camiinin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve Müslüman ustalar tarafından Hristiyan Krallara İslam sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı Meydanlarını, Santa Cruz tarihi kent dokusunu, Müslümanlardan kalma Altın Kuleyi tanıyoruz. Akşam konaklama otelimizde.


29.01.19 6 Gün: SEVİLLA – CORDOBA 140 KM – GRANADA 160 KM
Kahvaltı sonrası yapacağımız Şehir turunda; Plaza de Espana (İspanyol Meydanı), Avrupanın ilk kent botanik parklarından olan Maria Luisa Parkı, Guadalquivir Nehri, Altın kule, Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüz yıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük Katedrali haline gelen Kristof Kolomb’un mezarının içinde bulunduğu Sevilla Katedrali ,  Ulu Cami’nin minaresi iken çan kulesi yapılan 104 m yüksekliğindeki Giralda ve Müslüman ustalar tarafından Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı gezilecek yerler arasındadır.  Gezimizi tamamladıktan sonra turumuzun bir başka unutulmaz etabı için Cordoba’ya gidiyoruz.Endülüs Emevilerinin başkenti olan Cordoba’da  (Kurtuba); İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ve yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Cordoba Camii’ni geziyoruz. UNESCO Listesi’nde yer alan Cordoba Caminin büyük bir bölümü orijinal hali ile korunmaktadır.  Mermer üzerine altın ve gümüz kakmalar ile bezenmiş dünya üzerindeki en güzel mihraba sahiptir.  Yapıldığında 1013 kolondan oluşan otuz iki bin kişilik cami, Hristiyanların tahribatı sonrası şuan 856 kolana sahiptir. 5. Carlos Kanuni Sultan Süleyman’a “Avrupa’da İslam bitti” mesajını vermek için camiinin tam ortasına 160 kolon yıkılarak bir katedral yaptırır. İnşaatında Güney Amerika’daki kolonilerden getirilmiş “kauba” ağacı kullanılıyor. Cordoba eski şehirde yapacağımız gezinti sonrası Granada’ya hareket ediyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği Granada’da

30.01.19 7 Gün: GRANADA 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İslam sanatının doruğa çıktığı eser olan Elhamra gezisine başlıyoruz. Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmış hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir inci. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için, bir başka söylenceye göre; I. Muhammed’in sakallarından adına da Elhamra, yani "Kırmızı" denmiştir. Halkı onu galip diye karşılayınca I. Muhammed bu sarayın her yerine “Allah’tan başka galip yoktur” yazısı yazdırıyor. Sarayda yaklaşık 10 bin defa bu ifadeye rastlanması ile de bir rekoru elinde bulunduruyor. 1238 yılında temelleri atılmış Saray'da; Havuzlu Eyvan, Aslanlı Bahçe, kabul salonları, muhteşem saray odalarını ve Endülüs'ün 1492 yılında İspanya Krallığı'nın eline geçmesiyle V.Carlos döneminde sarayda yapılan eklemeleri gezeceğiz. Hüzünlü hikayesini öğrendikten sonra Endülüs Emevilerinin son durağı olarak kabul edilen Ronda’ya hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Granada’da.

31.01.19 8 Gün: GRANADA – MALAGA – İSTANBUL
Kahvaltı sonrası 09:00’da Malaga’ya hareket. Varışta kısa bir şehir turu sonrası 11:00’de havaalanına transfer. Check in işlemlerini müteakip, THY’nin TK1306 seferi ile saat 13:10’da İstanbul’a uçuş. 18:20’de İstanbul’a varış. Hizmetlerimizin sonu.

 

 

 

 

FİYAT:

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI                            1.100 EUR.

 

DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Malaga  / Malaga - İstanbul arası gidiş dönüş uçak biletleri

Tanca – Tarifa Feribot Biletleri

Program’da belirtilen Tüm Transferler

4* Oteller’de 7 gece konaklama

Otellerde 7 adet sabah kahvaltısı ve 7  akşam yemeği

Program’da belirtilen Panoramik Tüm Şehir Tanıtım Turları ( Girişler dahil değildir. ) 

Türkçe rehberlik hizmetleri

Havalimanı ve Güvenlik Vergileri

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

El Hamra Sarayı – Kurtuba Cami Giriş Ücretleri


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Kişisel harcamalar,
Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
Otellerde yapılan kişisel harcamalar
Öğle yemekleri
İspanya da Müze ve ören yeri girişleri
Yemeklerde alınan su ve içecekler
Hassan II camii girişi ücreti 120 Dirhem (11 Euro)
(Müslümanlar için namaz saati ücretsizdir.)
İspanya Vize ücreti 130 Euro
Rehber ve sürücü Bahşişleri
sağlık sigortası: 10 Euro

 ÖNEMLİ BİLGİLER:
İspanya vize gerektiriyor. Fas için vize gerekmiyor ancak seyahat tarihinden en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
Uçak saatlerine ve uçuş numaralarına gelebilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir.
Havayollarında olabilecek bir problemden dolayı programın içeriği bozulmadan tur güzergahı değiştirilebilir.
Uçuş tarihinizden 2 gün önce uçak kalkış saatinizin acente ile teyid edilmesi gerekmektedir.
Üç kişilik odadaki üçüncü (ilave )yatak konforu diğer yataklar gibi değildir.
Fiyatlarımız mevcut tarifelere göre hazırlanmıştır. Kurlarda, vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek zamlar fiyatlara yansıtılacaktır.
Tur programı içeriği aynı kalmak kaydı ile tur güzergâhı, konaklama yerleri, feribot liman seçimleri acente tarafından değiştirilebilir. 


Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
24/01/2019 31/01/2019 7 Gün 1100.00 ( 7074.54)

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu