MAIN VE TUNA VALSI

19/07/2018 - 28/07/2018
9 Gün
1790.00'dan itibaren
15663.04
#1505456067

                                                        

                                     MAİN VE TUNA VALSI NEHİR TURU 2020


M/S BELLEJOUR 4 + gemisi ile

Tur Başlama:  11.06.2020

7 Gece - 8 Gün

Tur Bitiş:  18.06.2020GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

1. Gün

Viyana / Avusturya

--

23.59

2. Gün

Bratislava / Slovakya

04.00

18.00

3. Gün

Dürnstein / Avusturya

08.00

12.00

3. Gün

Melk / Avusturya

15.00

19.00

4. Gün

Passau / Avusturya

09.30

20.00

5. Gün

Regensburg / Almanya

13.00

18.00

6. Gün

Nurnberg / Almanya

13.30

20.00

7. Gün

Bamberg  / Almanya

08.00

13.00

8. Gün

Würzburg  / Almanya

09.00

18.00

9. Gün

Miltenberg / Almanya

09.30

16.00

10. Gün

Mainz- Frankfurt / Almanya

09.00

--

NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR.


FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR


Broşür Fiyatları

Erken Rezervasyon İndirimi

28 Şubat 2018

Standart Alt Güverte ikili  (Pencere Açılmaz)

1.890 €
1.Gün İSTANBUL - VİYANA / AVUSTURYA                                                                       

06.00        Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri

08.20        Türk Hava Yolları’nın TK 1883 sefer sayılı uçuşu ile Viyana’ya hareket. Varıştan sonra kısa bir serbest zaman daha sonra gemimize yerleşme.

Viyana

Beethoven, Mozart, Haydn gibi birçok klasik müzik ustasının yetişmesine ve konserlerine sahne olmuş, ünlü ressam Gustav Klimt’e ilham kaynağı olmuş bir şehir Viyana. Sarayları, operaları, müzeleri, barok, gotik, modern, post modern binaları ve buram buram tarih kokan sokaklarıyla tam bir kültür mirası durumundadır. Viyana, farklı imparatorluklara başkentlik yapmış, tarih kültür ve mimari alanda kozmopolit bir şehirdir. Kültürel dokusunun yanında mutfağı da görülmeye değerdir. Her tür yemek çeşidine rastlayabileceğiniz Viyana mutfağının en ayırt edici özelliği ise farklı lezzetteki sosların birbiri ile harmanlanmasından ortaya çıkan aromalardır. Seyahatiniz sırasında mutlaka denemenizi öneririz.

 

Viyana’nın tarihi sokakları Ringstrasse denilen bir çember içerisinde kurulmuş. Görkemli belediye binası Rathaus, en eski üniversitelerden Viyana Üniversitesi, konukları arasında Kraliçe II. Elizabeth, Charlie Chaplin gibi ünlü isimlerin yer aldığı, inşaatında genç Hitler’in çalıştığı Hotel Imperial, ünlü posta binası Postsparkasse ile Avusturya Parlamento binası gibi şehrin çok önemli yapılarını bu rota üzerinde görebilirsiniz.

 

2.Gün BRATİSLAVA / SLOVAKYA                                                    ____________               _____________           

Tuna nehrinin zamanla oluşturdu tepenin yamacında kurulu Bratislava harikulade bir yere sahip. Müthiş saray ve barok yapıtlarıyla sizlere keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak.

Bratislava
Slovakya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Şirin, sevimli ve tarihi bir yapıya sahiptir. Konumu itibari ile Orta Avrupa’da buluşma noktasıdır. Şehrin Stare Mesto (Eski şehir) olarak adlandırılan tarihi bölümü geleneksel yapının en çok korunduğu alandır. Eski şehir bölgesinde dar sokaklarında görülmeye değer birçok yapıt ve detay vardır. Tarihteki en eski eczane Salvator Apotheke, Mozart’ın 6 yaşında iken geldiği bina veya Kral yolu üzerindedir

 

3.Gün DURNSTEIN – MELK / AVUSTURYA                                                                                   

Dürnstein’a varış. Kahvaltıdan sonra ekstra olarak düzenlenecek Şehir Yürüyüş Turuna katılabilirsiniz.  Aslan Yürekli Richard efsanesini artıran harikulade bir manastıra sahiptir. Manastır parıldayan açık mavi ve beyaz rengi ile tipik Avusturya barok çan kulesiyle ziyaretçilerini büyülemektedir.

Öğle yemeğinin sonra Melk’e varış. Dileyen misafirler Barok tarzı mermerden yapılmış salonu, kütüphanesi ve kiliseyle ünlü Melk Benediktin Manastırına ekstra tur ile gidebilir. Gemiye dönüş akşam yemeği ve Passau’ya seyir.

4.Gün PASSAU / AVUSTURYA                                                                                                       

Üç nehrin birleştiği bir konumda bulunan Dreifl üssestadt (üç nehrin şehri) Passau, Bavyera eyaletinin en önemli ortaçağ şehirlerindendir. Tuna nehri burada Inn ve Ilz nehirleri ile buluşmasıyla birlikte Avrupa’nın en önemli suyolu olma özeliğini elde ediyor. Ortaçağdan bu yana çok iyi korunan Passau ve St Stephan Katedrali Avrupa için önemli bir cazibe merkezidir.

5.Gün REGENSBURG / ALMANYA                                                                                                 

Regensburg; İkinci dünya savaşında Almanya’da en az hasar gören şehirlerden biridir. Tuna, Regen ve Naab Nehirlerinin birleştiği noktada yer alır. Romalılar tarafından keşfedilmiş olan şehir, 2006’dan beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Orta Çağ’a dayanan birçok simgesel yapıya sahiptir. Almanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Avrupa’nın en modern üniversite hastanelerinden biri olan ‘’Universitatsklinikum’’ Regensburg’a ev sahipliği yapmaktadır.


6.Gün NURNBERG / ALMANYA                                                                                                    

Tarihte Roma-Germen İmparatorluğu’nun uzun dönem başkentliğini yapmıştır. Münih’ten sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık ikinci şehridir. Konum olarak, Pegnitz Nehri, Ren Nehri ve Main-Tuna kanalının etrafında kurulmuştur. Sanayi devriminden sonra Almanya’nın ‘’Endüstri Başkenti’’ olarak bilinir. Ortaçağ’dan fırlamış gibi görünen kanalları, gotik mimarileri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir şehirdir. Şehirde her yıl onlarca fuar düzenlenir.

7.Gün BAMBERG / ALMANYA                                                                                                      

Bamberg, Almanya’nın yukarı Frankonya bölgesinde yer alır, Regnitz Nehri üzerinde olup, nehrin Main Nehri ile birleşme noktasına yakın mesafede kurulmuştur. 1993 ‘ten beri şehrin büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Koruma altındaki bölgelerden olan Altstadt, tamamen korunmuş, muhteşem tarihi mimarisi ile neredeyse hiçbir modern unsur barındırmayan şehir planlaması ile Bavyera bölgesinin incisidir. Bamberg, Almanya’nın en güzel yerleri arasında gösterilir, şehir nehir ve kanallar aracılığı ile bölünmüştür. Şehir, orijinalinde tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur.


8.Gün WURSBURG / ALMANYA                                                                                                    

Main Nehri üzerinde yer alan Würzburg, Bavyera eyaletinin kuzeyinde yer alır ve beşinci büyük kentidir. Würzburg tarihi yapısı 1981'de UNESCO tarafından korunma altına alınmıştır. Würzburg, romantik yolun kuzeydeki başlangıç noktasıdır. Almanya'nın en büyük ve en eski üzüm bağlarını barındıran bir şehirdir.  Bavyeralı biracıların yanında Aşağı Frank ülkesinin şarap kentidir.


9.Gün MILTENBERG / ALMANYA                                                                                                  

Miltenberg, Main nehri kıyısında iyi korunmuş bir ortaçağ köyüdür.  Burada bulunan ‘bar Hotel zum Reisen’ Almanya'daki en eski barlardan biri olarak bilinir. Eski şehir, Mainz Kapısı ve köprüsü arasındadır. Miltenberg köprüsü, kalesi ve evleri ile etkileyici ve görülmeye değerdir.

10.Gün MAINZ-FRANKFURT / ALMANYA                                                                                     

                   Kısa bir main turunda sonra Frankfurt’a transfer,

                   Trafik durumuna göre kısa bir Frankfurt panoramik şehir turu ve havaalanına transfer.

19.15        TK1594 İstanbul’a hareket   

23.20        İstanbul’a varış.


Frankfurt

Avrupa’nın finans merkezi konumundaki Frankfurt, hem müze hem de fuar başkenti olmasının yanı sıra gayet eğlenceli, sade ve dinamik bir şehirdir. Dünya üzerinde ekonomik açıdan en yaşanabilir şehirlerarasında 5. sıradadır. Almanya’da 2 tane Frankfurt var. Biri Frankfurt Am Main yani Main nehri üzerindeki Frankfurt. Küçük ama dolu dolu bir şehir olan Frankfurt’ta gezebileceğiniz çoğu yerler birbirlerine yakındır. Gökdelenlerin içerisine gizlenmiş doğal ve kültürel güzellikleriyle size gezilecek birçok alternatif nokta sunar. 

Mainz

Johannes Gutenberg’in Kenti; Mainz. Ren nehri kıyısında yer alan Mainz Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Mainz, Avrupa'nın belli başlı deniz, demir, hava ve karayollarının kesiştiği bir noktadır, verimli Ren vadisinin ticaret merkezidir. Matbaayı icat eden ünlü mucit Johannes Gutenberg’in doğduğu kenttir. Mainz, bir festivaller ve eğlenceler merkezidir. Şehir, geniş yeşil alanlar ve parklar zenginidir.


 Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz                                                                                           

*THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

*M/S Bellejour gemisinde 9 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

*Erken kahvaltı büfesi (her sabah)

*Program dâhilinde tüm transferler

*Hoş geldin büfesi

*Beş çayı veya gece yarısı ikramı

*Gemideki yemeklerde alınan çay, kahve ve su

*Gemideki tüm aktiviteler

*CruisEra Türkçe Rehberlik hizmeti – (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda En az 20 kişi)

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

*Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır) 

*Liman vergileri, seyahat sigortası, hava limanı vergileri (380  €)

*Hoş geldin kokteyli ve Kaptanın Gala Kokteyli 

*Hoş geldin ve Kaptanın Gala Yemeği

*24 Saat kahve (kahve istasyonlarında)


Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz _          ______________________________________


*Gemide alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.

*Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

*Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

*Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.

*Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği

*Turumuzun son günü öğle ve akşam yemekleri

*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

*Schengen vize ücreti 130 Euro


Önemli Notlar:

Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.

*  Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

* Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

*  Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir

* Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programları/ekstra turların saatleri değişebilir. 

*Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

* Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

* Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

* Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

*Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.


İPTAL ŞARTLARI 


Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 120 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 100 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 100 – 67 gün arası toplam ücretin % 70’si, 66 – 39 gün arası toplam ücretin % 80’si, 37 – 24 gün arası toplam tutarın % 90’i, 23 günden daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır.  

Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.


Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…


CRUISERA
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
19/07/2018 28/07/2018 9 Gün 1790.00 ( 15663.04)

MS CruceBelle

MS CRUCEBELLE 4* 

Teknik Özellikler

*4 katlı gemi.

* 2009'da inşa edilmiştir. 2018 de yenilenmiştir

*Modern seyir tesisleri ile donatılmış ve saatte 25,5 km (yaklaşık 17 MphH) hızını aşmaktadır.

*Uzunluk : 110 m.

* Genişlik : 11,40 m. 

*Kabin Sayısı : 77

* Yolcu kapasitesi - 154


Gemi İmkanları:

*Restaurant

*Restaurant

* Lounge / bar

*Lobby

*Wi-Fi (ücretli)

* Güneşlenme Katı

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu