12 ARALIK ÖZEL NOEL TURU

12/12/2021 - 16/12/2021
4 Gün
1290.00'dan itibaren
13028.87
#1636468078

En Güzel Neol Pazarları Turu

Basel Colmar Strasbourg Rüdeisheim

TÜM TURLAR VE TÜM İÇECEKLER DAHİLMPS Beethoven  4 + gemisi ile

Tur Başlama12.12.2021

4 Gece - 5 Gün

Tur Bitiş14.12.2021

 

FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

12 Aralık 2021

 

Özel Tur

Alt Güverte

 

1290€

Ana Güverte

 

1390€

Üst Güverte

 

1490€

Single Farkı

 

690 EUR

Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta  (380€)

 

Dahil

                                          

BASEL COLMAR STRASBOURG NOEL PAZARLARI                                    

1.Gün İSTANBUL – BASEL – STRAZBURG                                                                            

06.30   İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri

08.10   Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Basel’e hareket.

10.10   Basel’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Basel de panoramik şehir turu.

Ren nehri üzerindeki bu programımızda, İsviçre’nin en güzel ve en büyük Noel pazarlarından birini Basel eski meydanında göreceğiz.   Şehir Noel geleneğine sahip İsviçre şehri olarak bilinir. Kısa bir yolculuktan sonra Colmar’a uğruyoruz. Colmar’ın güzel Noel pazarlarını ziyaret ettikten sonra zamanımız yeter ise  Strasbourg panaromik şehir turunun da araba ile olabilecek kısmını tamamlamaya çalışırız. (Ücretsiz tur)

Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhine  bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzeydoğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dâhil edilmiştir. Şehir "Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır.

 

En geç saat 17.00/17.30 gibi gemimize bineceksiniz. Kabinlerinize rahat bir şekilde yerleştikten sonra mürettebatımızında kısaca tanıtıldığı “Hoşgeldin Kokteyli” olacaktır.

 

Gemide  akşam yemeğinden sonra, “Bredele” olarak bilinen Alsas tatil kurabiyelerini nasıl yapapcağınızı öğrenebileceğiniz bir aktivitemiz olacak.

Gemimiz gece boyunca seyrine devam edecek.

 

2.Gün Romantic Rhine River - SANKT GOARSHAUSEN - RÜDESHEIM                            

Ren Nehri'nin en çok kalelerin yer aldığı nehir boyunca gemimiz seyir edip meşhur Lorelei'nin efsanevi kayasına doğru yol alacağız.

Görkemli manzaralar eşliğinde seyrimiz devam ederken bir sonraki durağımız, dar, Arnavut kaldırımlı sokakları ve yarı ahşap kaplı pitoresk bir köy olan  ve şarap bölgesinin de merkezi olan Rüdesheim’a varacağız.

          

Burda gerçekleşecek olan tur programa dahil olup herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

 

Bu turumuzda minik turistik trenimize binerek Siegfried'in Mekanik Müzik Müzesi ziyareti yapacağız. Bu müzede, 18. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar uzanan geniş bir yelpazade kimisi kendi kendine çalabilen 350 kadar hassas müzik aletleri yer alır. Bunların bazıları mekanik müzik aletleri, kutuları ve devasa piyano orkestrası seklindedir.  

 

Ardından, sizlere vereceğimiz boş zaman ile hem çevreyi, hem de  şehrin tarihi merkezinde kurulan uluslararası Noel pazarını keşfedebilirsiniz. Burada, Zencefilli kurabiye ve tarçınlı sıcak şarap kokuları arasında yaklaşık olarak 120 ahşap dağ evinin içinde sergilenen değişik zanaatkar objeler, hediyelik eşyalar, lezzetli yemekler, yerel şekerlemeler ve kurabiyeler ile otantik bir Alman Noel pazarını deneyimleyeceksiniz.  Rudesheim,  aynı zamanda Hz. İsanın “doğum sahnesinin” en büyük  sergilenme haline de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Çok sayıda kafe ve barın sıralandığı meşhur “Drosselgasse” sokağından geçerek gemiye yürüyerek  döneceksiniz.

 

Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz;  küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse” doğru  yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilirler.

 

3.Gün  RÜDESHEIM - MAINZ - GAMBSHEIM                       

 

Sabah erkenden Mainz'e doğru hareket edeceğiz. Yol boyunca yine muhteşem şatolar, küçük küçük kasabaları ve üzüm bağları arasında seyir edeceğiz.

 

Mainz’a vardığımızda, şehri görmek için  programda yer alan yürüyüş turuna  çıkacağız.  Bu muhteşem gezimizde,  1.000 yıllık tarihi olan Aziz Martin Katedralini ziyaret edeceğiz. Daha sonra eski şehrin pitoresk sokaklarında yürüyerek  Gutenberg Müzesine doğru yürüyeceğiz. Bu müze, hareketli yazı tipiyle batıda basılan ilk büyük kitap olan Gutenberg İncilinin iki nüshasını barındırması ile ünlüdür. Yürüyüş turundan sonra gemiye geri dönmeden önce serbest zamanınız olacaktır. Bu serbest zamanda, Katedralin yanında kurulan Nole Pazarında renkli yerel  tatları  kaçırmayın, Muhteşem Rönesans tarzı binalarla çevrili  Pazar yeri oldukça eğlencelidir.

 

Dekoratif ahşap Noel atlıkarıncaları da genellikle  bu pazarlarda bulunur.  Mainz'de el sanatları, hediyelik eşyalar ve enfes güzellikler satan geleneksel dağ evleri şeklinde dükkanlarla çokça bulunur.

 

Alman Noel pazarlarının sadece bir alım veya satım yeri olmadığını fark edeceksiniz.  Aslında bu alanlar; bu bölgede yaşayan insanların kış günleri sonunda bir şeyler atıştırmak veya bir şeyler içmek için toplandığı gündelik hayatın yansıması olan bir sosyal paylaşım alanlarına  dönüşmüştür.

 

Gemiye döndükten sonra öğle yemeğini yiyeceğiz ve öğleden sonra gemimiz Gambsheim'a hareket edecek ve tüm öğleden sonra seyir halinde oalcağız.

 

Noel geleneklerini anlatan gemi içi eğlence için bize katılabilirsiniz.

Bu gece bizim şenlikli gala gecemiz. Gemimiz gece boyunca seyir halinde olacaktır.  

           

4.Gün GAMBSHEIM - STRASBOURG                                                                         

Gambsheim'a vardığımızda, otobüsle Wingen-sur-Moder’e gitmek için araçla hareekt edeceğiz. Orda, Musée Lalique'i ziyaret edeceğiz. Müzede,  Kristal eşya dehası René Lalique ve halefleri hakkında bilgi edinecek ve hem kuyumcu, hem de usta bir cam ustası olarak önemini daah iyi anlayacağız.

 

Lalique eserleri ile Art Nouveau ve Art Deco akımlarını da etkilemiştir.  Şirketin geniş ürün yelpazesini keşfederek kristal ve cam tasarımlar, mücevher parçaları, sofra takımları, ışıklar ve vazoları görebilir.  Muhteşem koleksiyonlara hayran kalabilirsiniz. Geçiçi sergi alanını da gezmeyi unutmayınız.  Noel, Lalique'nin olağanüstü geçmiş ve şimdiki çalışmalarını keşfetmek için mükemmel bir zamandır.

 

Turumuz sonrası gemiye geri dönüp öğle yemeğimizi yerken Strasburg’a  doğru yol almaya başlayacağız.  Strasbourg’a varınca, Avrupa’nın en büyük Noel pazarlarının yer aldığı hatta Noel Pazarlarının başkenti olarak bilinen şehri kendi kendinize keşfe gidersiniz. Özellikle Klatedral çevresinde,  Place Kléber meydanı ve  Carré d'Or çevresinin tadını çıkarırsınız. 

Gemimize geri döndüğünüzde  sizi bir fincan sıcak içecekle ile karşılayacağız

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
12/12/2021 16/12/2021 4 Gün 1290.00 ( 13028.87)

Ms Beethoven

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu