Ren Nehrinde Noel Pazarları

16/12/2017 - 13/12/2018
362 Gün
1090.00'dan itibaren
8178.71
#1494252451

ROMANTİK REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI

***Gala Gecesi İçecekler Dahil***


M/S BELLEJOUR + gemisi ile

Tur Başlama06.12.2018

7 Gece - 8 Gün

Tur Bitiş13.12.2018

                    MS BELLEJOUR GEMİSİ İLE ROMANTİK REN NEHRİNDE NOEL PAZARLARI 


 


GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

1.Gün

Düsseldorf / Almanya

--

23.00

2.Gün 

Koblenz / Almanya

13.00

21.00

3.Gün 

Mannheim / Almanya

12.00

19.00

4.Gün 

Kehl/ Strasbourg /Fransa

10.00

23.59

5.Gün 

Speyer / Almanya

08.00

12.30

Mainz/ Almanya

18.00

-

6.Gün 

Mainz / Almanya

-

09.00

Rüdesheim /Almanya

10.30

13.00

Loreley- Romantik Ren Vadisi   

14.30

 

Boppard / Almanya       

15.30

18.00

Bonn /Almanya

20.45

--

7.Gün  

Bonn /Almanya

--

12.00

Köln / Almanya

14.00

--

8.Gün 

Köln / Almanya

--

04.30

Düsseldorf / Almanya

08.30

-

*NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR.


FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

06 Aralık 2017

ERKEN REZERVASYON

30 HAZİRAN  2018

Alt Güverte – Standart Kabin (Pencere Açılmaz)

1.290 €

990 €

Orta Güverte – Superior Kabin (Fransız Balkonlu 14m2)

1.390 €

1.190 €

Üst Güverte - Delüks Kabin (Fransız Balkonlu 14m2)

1.690 €

1.490 €

İki kişilik kabinde tek kişi farkı (Delüks kabinler %100)

600 €

490 €

Vergiler ve Gemi bahşişleri (380 €)

Dahil

Dahil


REN NEHRİ BOYUNCA NOEL PAZARLARI

Noel Pazarları denilince akla Almanya gelir. Son Yıllarda yerel yönetimlerin teşvikiyle sadece büyük kentler değil küçük kasabalar ve Ren nehri boyunca dizilmiş küçük yerleşim alanları Kasım ayı ortalarında bu sevimli pazarları kurmaya başlarlar ve 24 Aralık gününe kadar şenlik havasında pazarlar devam eder. Bazı büyük yerleşim alanların Noel pazarları Yılbaşına kadar devam eder. Biz bu programımızda Delüks Ms Bellejour Nehri boyunca dizilmiş en güzel pazarları en iyi fiyata misafirlerimize sunuyoruz. Değişik şehirlerde kalabalık ziyaretçi kitlelerinin içine karışmanın verdiği heyecanın yanında, farklı kültürleri ve toplumları en hareketli oldukları, insanların sevdiklerine vermek üzere hediyeler aldıkları günlerde görme fırsatını bulacak, çok hoş deneyimler yaşayacaksınız.


1.Gün İSTANBUL – DÜSELDORF/ ALMANYA                                                                                                        

06.00     İstanbul Atatürk Havalimanında Dış hatlar Cruisera standında buluşma

08.10     TK1523 sefer sayılı uçuş ile Duesseldorf’a hareket

10.35     Duesseldorf’a varış ve kısa bir şehir turu Gemiye varış. Hoş geldin Kokteyli ve Akşam Yemeği

Düsseldorf, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın en gözde ticari başkenti olma özeliğinden dolayı birçok üst düzey yabancı üst düzey çalışan bu şehirde yaşamaktadır. Tarihi ve mimari eserleri, zengin kültürü ve engin alışveriş dünyası, her daim ziyaretçileri cezp etmiştir. Gemimizin büyük ihtimal yanaştığı MeidenHafen (Medya Limanı), eski ve yeninin oluşturduğu harmoniden meydana gelir. Başta medya, iletişim, moda, mimarlık, sanat ve kültür firmaları olmak üzere, 300 kadar firma bu bölgede bulunur. Eski rıhtım duvarları ve tren yolları korunmuştur. MeidenHafen, Frank Gehry gibi dünyaca ünlü mimarlar tarafından inşa edilen görkemli mimarilere ev sahipliği yapar. 

Şehrin birçok yerde açılan Noel pazarları tekrar bir canlanmaya ve harekete neden olur. Şehrin merkezinde altı farklı yerde kurulan pazarlarda Noel için rengârenk süslenmiş olan 200’den fazla kulübe ziyaretçiler için tam bir kış masalı yaratır.


2.Gün KOBLENZ / ALMANYA                                                                                                                                   

Sabah erken saatlerinde, tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz.  Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda (Ekstra Tur) şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. Otobüs alarak Braubach şehrine geçip ziyaret edilebilecek “Marksburg Kalesi” ne gidişi içeren ekstra tur kısmı seyahat esnasında alınacak kararla misafirlerin isteği olursa ek maliyet belirtilerek tura eklenecektir.(Kış mevsiminde bazı günler olabilir) 

 

3.Gün MANNHEIM / ALMANYA                                                                                                                               

Mannheim’a seyir.  400 bin kişinin yaşadığı bu Ren şehrinde, birçok yabancı yaşamaktadır, 30 bin kişi ile Türkler en önde gelmektedir. Bu limanda ünlü Heidelberg kalesi ve şehrini ziyaret ediyoruz (Ekstra Tur) Elvis Presli ve ünlü Tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk sürmektedir. Noel döneminde renkli Heidelberg daha da renkli oluyor ve kış karanlığını renkleriyle aydınlatıyor.


4.Gün KELN- STRAZBOURG / FRANSA                                                                                                             

Keln, Almanya’nın Fransa sınırında bulunan çok güzel ve şirin bir kasaba. Tarihi eskilere dayanan bu küçük kasabada yürüyerek de kendiniz keşfedebilirsiniz.

Kahvaltıdan sonra Strasburg şehir turu (Ekstra Tur)

Strazburg Fransa’nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhin bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzey-doğu bölgesinin

ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkentliği

yapmadan uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil

edilmiştir. Strazburg aynı zamanda büyük bir öğrenci kentidir. Üniversiteleri uluslararası platformda tanınmış olup öğrencilerinin 20% si yabancıdır.  Şehir

"Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır.

Gala yemeğimizi Strasburg’da alıyoruz.

Noel döneminin en büyük Pazarlarında Strasburg’da kurulmaktadır. Bu pazarlar on binlerce turisti kendisine çekmektedir.  Noel pazarları dönemini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.


5.Gün SYPER /MAINZ / ALMANYA                                                                                                                       

Eski bir Kelt yerleşmesi olan Speyer, Roma döneminde ve Ortaçağ’da önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Günümüzde de önemli bir sanayi merkezi olan bu küçük şehirde önemli miktarda yapı bulunmakta ve bu şehri daha yakında tanımak için rehberli turumuz (yaya) 25eur kişi başı. 

Öğle yemeğimiz ile birlikte Speyer’den ayrılıp Mainz’e seyir. Ren Nehri kıyısında yer alan Mainz, Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Alman Federal Cumhuriyeti'nin önde gelen eğlence ve kültür merkezlerinden olan Mainz, Karnavalın sayılı kalelerinden bir tanesidir.  Şehir turu yürüyüş turudur (Extra tur)


6.Gün MAINZ, RUDESHEIM  BOPPARD, BONN / ALMANYA                                                                          

Sabah erken saatlerinde Mainz ’den ayrılıp öğle saatlerine doğru, Boppard’a varıyoruz. Boppard Ren nehrinin kıvrıldığı önemli bir nokta da yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle her daim tarihte önemli bir kasaba olmuştur. 16 bin kişi yaşamakta ve ilginç ren mimarisi mevcut. Burada serbest kısa bir yürüyüş turu yapılacaktır.

Rudesheim’ a varış.  Ekstra turumuzda (Extra tur) Şarap bölgesinin merkezi olan Rudesheim (kış aylarında tren çalışmaz) Müzik müzesi ziyareti yapılacaktır. Sonrasında, gemiye geri dönüp akşam yemeğimizi alacağız. Dileyen misafirlerimizle tur esnasında da gördüğümüz küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse” doğru yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını ve/veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilirler.

Federal Almanya’nın eski başkenti Bonn, Ren nehrinin her iki yakasında yer almaktadır. Bu orta ölçekli Alman şehri ziyaretçilerine her türlü seçeneklerini sunmaktadır. Meydanlarındaki sanat eserleri, müzeleri ve Beethoven Evi(Beethoven-Haus) ziyaretçilerini beklemekte ve kendine has mimari özeliklerine sahip belediye binası, Poppelsdorf Caddesi, Bonn Üniversitesi Bahçesi görülmesi gereken cazibe merkezlerinden sadece bazıları. Noel döneminde kurulan pazarlar Bonn şehrine ayrı bir hava katmaktadır. 

7.Gün BONN, KÖLN / ALMANYA                                                                                                                   

Köln’e varmadan önce gemide öğle yemeği alıyoruz. Katedrale kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln’ün, Gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ayrıca demir ve havayolu ulaşım ağının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır, bunlardan ikisi demiryolu köprüsüdür.

Köln Noel pazarları belki de Avrupa’nın en canlı en güzel pazarlarıdır. Bir kış masalı yaşamak için Köln Noel pazarları en güzel cazibe alanlarıdır. Almanya’nın en eski şehirlerinden olan, kolonyası ile meşhur Köln’de Noel öncesi bir ay boyunca kurulan rengârenk, ışıl ışıl pazarları gezmenin keyfini yaşayacaksınız. Noel pazarlarının en bilineni, şehrin sembolü olan gotik tarzındaki muhteşem Katedrali’n hemen önündeki meydanda kurulandır.


8.Gün KÖLN, DÜSELDORF  / ALMANYA                                                                                                

14.00     TK 1526 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket

19.20     İstanbul’a varış

  

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Servislerimiz                                                                                                    

 • M/S Bellejour Gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama

 • THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Program dâhilinde tüm transferler
 • Gemideki sabah kahvaltısı (açık büfe) Yemeklerde alınan çay ve kahveler, kahvaltıda alınan su
 • Öğle ve akşam yemekleri (set menü)
 • Gemideki tüm eğlence ve aktiviteler
 • Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti - Grup oluşması halinde (Otobüslü turlarda En az 20 kişi)
 • Liman vergileri, hava limanı vergileri ve gemi personel bahşişleri (380  €)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.) SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)
 • Hoş geldin kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz_____________________________________________

 • M/S Bellejour Gemisinde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.
 • Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs)
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
 • Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği
 • Turumuzun son günü öğle ve akşam yemeği
 • Schengen vize ücreti (130 Euro)

 

Önemli Notlar:

Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.

 • Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımında küçük olduğu zaman Ekstra Turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
 • Vize işlemleri için pasaportunuz ve evraklar tur başlangıç tarihinden 40 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
 • Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir
 • Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.
 • Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
 • Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.
 • Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
 • Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!
 • Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.


İPTAL ŞARTLARI

 • Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 120 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 100 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 100 – 67 gün arası toplam ücretin % 70’si, 66 – 39 gün arası toplam ücretin % 80’si, 37 – 24 gün arası toplam tutarın % 90’i, 23 günden daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır.  
 • Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…


CRUISERA

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
16/12/2017 13/12/2018 362 Gün 1090.00 ( 8178.71)

Ms Bellejour

MS  BELLEJOUR

 

MS  Bellejour gemisine  ayak basan  misafirler ilk girişte lüks ve zerafeti anında hissedecekler. 2004 yılında yapılmış ve konuklarına keyif almaları için Danimarka  usulu  dizayn edilmiş olan dört buçuk  yıldızlı ms  Bellejour 127 mt. uzunluğundadır. Ferah ve  iç mekanlar, panoramik restaurant ve yeteri sayıda bulunan dış oturma alanları ile gezdiğiniz yerlerdeki harikulade  manzaraları keşfedebilirsiniz. Misafirler daha güzel bir tatil için konforlu ve kapalı geniş bir alanda bulunan sauna, jakuzi ve spor salonundan yararlanabilirler. Gemide diğer olanaklar arasında bir eğlence alanı, wifi, yerel lezzetleri bulabileceğiniz bir alışveriş dükkanı bulunmaktadır. Ms Select Bellejour ile muhteşem bir nehir turuna hazır mısınız? En iyi fiyatlarla nehir turlarına Cruisrera ile rezervasyon yapabilir Türkçe rehberlik hizmtelerinden yararlanarak nehir turlarının güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Cruisera Ms Bellejour gemisini 2020 kadar kiralamış olup Türk Misafirlerin beklentilerine göre hizmet kalitesini  daha da artırmıştır. Ms Bellejour gemisi  sadece Türk misafirleri için değil aynı zamanda Beynelmilel hizmet vermektedir. Başta İskandinav, İspanyol, Rus ve Çin misafirleri ile birlikte seyahat  etme imkanı mevcut. Beynelmilel gemi turlarında bazan diğer misafirlerin geleneksel  müzik ve diğer performanslarına tanık olabilirsiniz ve farklı arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Şimdiden keyifli geziler dileriz..

Cruisera 

 

Kabinler Hakkında

 

Ms Select Bellejour'da 90 geniş kabin ve 180 kişi kapasitesi bulunmaktadır. 3 bölüme ayrılmış olan kabinler ortalama 15m2 civarındadır. Alt güvertede bulunan standart kabinlerde iki adet lumboz pencere ile donatılmışken orta güvertede bulunan superior ve en üst güvertede bulunan deluxe kabinlerde fransız balkonlar bulunmaktadır. Tüm kabinlerde ayrı ikiz yataklar, uydu tv, emanet kasası, saç kurutma makinesi, minibar, manuel kontrol edilebilen klima sistemi, ayrı duş ve tuvaletli bir banyo bulunmaktadır.

Standart Dış Kabin
Select Bellejour Standart Kabin

Kategori: Standart Dış Kabin
Kat Konumu: Giriş Katı 
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir.
Kabin Özellikleri: Alt katta yer alan standart kabinler yaklaşık 15m2 'dir. Geniş ve ferah kabinlerde iki adet lumboz cam bulunmaktadır. İki adet ayrılabilir çift kişilik yatak, duş, telefon, televizyon, saç kurutma makinesi, kasa ve minibar.

Superior Kabin
Select Bellejour Superior Kabin

Kategori: Superior Kabin
Kat Konumu: Orta Kat (2. Kat)
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir.
Kabin Özellikleri: Orta katta yer alan superior kabinler yaklaşık 15m2 'dir. Geniş ve ferah kabinlerde fransız balkon bulunmaktadır. İki adet ayrılabilir çift kişilik yatak, duş, telefon, televizyon, saç kurutma makinesi, kasa ve minibar.

Deluxe Kabin
Select Bellejour Deluxe Kabin

Kategori: Deluxe Kabin
Kat Konumu: Üst Kat (3. Kat)
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir.
Kabin Özellikleri: Üst katta yer alan deluxe kabinler yaklaşık 15m2 'dir. Geniş ve ferah kabinlerde fransız balkon bulunmaktadır. İki adet ayrılabilir çift kişilik yatak, duş, telefon, televizyon, saç kurutma makinesi, kasa ve minibar.

MS  Bellejour modern dizaynı ile misafirlerine keyifli ve konforlu bir tatil sunmayı amaçlar. Ms Bellejour delüks gemi sınıfında olup 2018 için bazı hizmetleri Türk Misafirleri için yeniden düzenlenmiştir. Deneyimli personelli ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalışmaktadır. Orta ve Üst güverte kabinleri Fransız balkonlu olup, tamamen sürgülü tam açılmaktadır. Gemi restoran ve lounge (salonu) konforunuz için dizayn edilmiştir.  Seyir esnasında muhteşem manzaraları salonunda canlı müzik dinlerken deneyimlemeniz için ayarlanmıştır. Kütüphanesi ve Wifi hizmeti gemide mevcut olup spa bölümü sağlığınız ve daha dinç bir tatil hizmetinizdedir.


Güneşlenme katı ile birlikte 4 güverteden oluşmaktadır. Toplam 90 kabini bulunmaktadır. Kabinler 15 m2 büyüklüğünde olup, uydu TV, kasa, saç kurutma makinesi, mini bar mevcuttur.


Yapım                  : 2004
Uzunluk               : 126.70 m
Genişlik               : 11.40 m
Kabin Sayısı        : 90

Personel Sayısı   : 40 

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu