Rhone Nehri 2021

30/10/2022 - 06/11/2022
7 Gün
2690.00'dan itibaren
52329.92
#1494251074

                         RHONE NEHİR TURU 2022 M/S MISTRAL  

Tur Başlama:  30.10.2022

6 Gece - 7 Gün

   Tur Bitiş:  06.11.2022

***TÜM İÇECEKLER DAHİL***1.GÜN İSTANBUL, TÜRKİYE / MARSİLYA, FRANSA / ARLES, FRANSA                                            
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 06.00da Cruisera standında buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları, TK 1365 numaralı seferi ile saat 08.50’de Marsilya’ya hareket. Yerel saat ile 11.15’de Marsilya'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile 70 km mesafede Martigues limanında demirli gemimize transfer. Check-in ve kabinlere yerleşme. Bu gece Kaptan'ın 'Hoş Geldiniz' yemeği olacak. Geceleme limanında demirli gemimizde.

2.GÜN PORT-SAINT-LOUIS - ARLES – AVIGNON                                                                               
Sabah saatlerinde Port-Saint Louis doğru seyir. Camargue bölgesinde “manade”  (at çiftliği ekstra turu) atların nasıl yetiştiği ve eğitildiği hakkında detaylı sunum ve gösteriler bizi bekliyor olacaktır. 2. Tur, Camarge safarisi (ekstra), yerel rehberler eşliğinde jipler ile yapılan bu turumuzda bölgenin bozulmamış ve iyi korunmuş doğasını kfedeciz.
Ö
ğleden sonra gemiye dönüş ve Arles yürüyüş turu (ekstra) Roma döneminde kalıntıları sizi hayrete düşürecek kadar sağlam durmaktadır. Yaklaşık 50 bin nüfuslu olan Arles, Provence bölgesinin en önemli şehirlerinden biri. Provence yaşam tarzının insanların yüzüne huzurlu gülümseyişler hediye ettiği bu küçük şehir. MÖ2. Yüzyıldan kalma görkemli amfi tiyatro, dar sokaklar, sevimli meydanlar, lezzetli yemekler ve derinden hissedilen lavanta kokusuyla burası adeta gizli bir cennettir.
Daha fazlasını isteyen misafirler için daha heyecanlı Alp da
ğları ve efsane köylerini yakından göreceğimiz tur (ekstra) tam size göre.  Turdan sonra Avignon’a doğru seyir halinde olacağız. Geceleme limanda olacaktır.

3.GÜN AVIGNON, FRANSA                                                                                                                    
Fransa'nın güneyinde, Provence bölgesinde yer alan Avignon, küçük olmasına rağmen tarihi binaları, tüm etrafını saran surları, dünyaca ünlü köprüsü ve tiyatro festivaliyle biliniyor. Değişik yerleri keşfetmek isteyenler için Avignon gerçek bir hazinedir. İster şehrin dar sokaklarında dolaşın, ister çevresindeki Luberon, Camargue gibi bölgeleri gezin, sıkılmaya hiç vaktiniz olmayacak. Tarihi ve coğrafi güzelliğinin yanı sıra güneye has lezzetlerle (zeytinyağı, sarımsak, defne, kekik, fesleğen) pişirilen sebze, et, av eti ve balıklardan oluşan Provence mutfağı da son derece ilgi çekici. Şarap meraklıları için özel bir yeri olan Avignon, aynı zamanda da ünlü Cotes du Rhone şaraplarının üretildiği bölgedir. Chateauneuf du Pape, Gigondas, Tavel ve Cotes du Rhones dünyaca bilinen şaraplardan bazılarıdır. Rhone Nehri'nin önünden geçtiği Avignon, önemini 12. yüzyılda inşa edilen köprüsüyle pekiştiriyor. 14. yüzyılda ise Papaların Avignon'a yerleşmesiyle şehir, Roma kadar üne kavuşmuş. Avignon büyüdükçe surların dışına taşmış. 14. yüzyılda inşa edilen surlar 4 kilometre uzunluğunda ve 39 kule ile yedi ana kapıya sahiptir. İki tur sunulmaktadır klasik ve Keşif tur (ekstra)

a)     Avignon ve Papal Sarayı

b)    Pont du Gard eski ortaçağ mimari eserler turu

4.GÜN VIVIERS, FRANSA                                                                                                            
Grignan Fransa’nın güneydoğusunda, 1300 nüfuslu küçük bir köy. Göz alı lavanta tarlalarıyla çevrilidir. Şatosu, çeşmeleri, şarabı, peyniri, altın değerindeki trüf mantarıyla ünlüdür.
İsteğe bağlı ekstra gezi: Ardeche boğazında bulunan etkileyici derin vadilerin, yoğun bitki örtüsünün, granit ve volkanik kayalardan oluşan manzaranın tadını çıkarın. La Voulte için gemiye dönüyoruz.
Ö
ğleden sonra, Vercors masifine Ekstra gezi. Otobüsümüz bizleri Loriol-sur-Drôme’a bırakacak ve burada meşhur Clairette de Die. Şaraplarını tadım fırsatınız olacaktır.  Daha sonra gemimizin demir attığı Tain l'Hermitage ‘a dönüyoruz. Gece boyunca limanda kalacağız.

5.GÜN TOURNON, FRANSA                                                                                                       
Sabah erkenden Tournus'a doğru seyir. İsteğe bağlı iki ekstra tur: Beaune ve bugünün cephesi Kuzey Rönesans sivil mimarisinin üstün bir örneği olarak kabul edilen ünlü Hospices’i ziyaret ediyoruz. Burgonya Şarap Rotasını ve büyük Fransız şaraplarını tanıtan isimleri olan köyler boyunca devam edeceğiz. Öğleden sonra Chalon-sur-Saône'de gemiye döneceğiz. Bu gece, Gala Yemeğimizi olacak. Gece boyunca limanda kalacağız.

6.GÜN VIENNE, FRANSA / LYON, FRANSA                                                                              
Şehrin ihtişamlı geçmişini keşfetmeye devam ediyoruz. İlk durağımız St. Stephen Katedrali. 1722 yılında inşa edilen katedral, tüm dünyadaki en görkemli Gotik yapı olarak kabul ediliyor. 137 metrelik kulesine çıkmak mümkün ve tepeden tüm şehir 360 derece görülebiliyor. 14. yüzyıl yeraltı mezarları ve Katedral Hazinesi de, yine burada bulunuyor. İkinci durağımız ise Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri olacak. 1.441 odadan oluşan bu Barok mimari harikası, günümüzde bir müze olarak kullanılıyor ve görkemli bahçeleri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alıyor.

7.GÜN LYON, FRANSA / COLLONGES, FRANSA                                                                      
Eskiden Fransa’nın en zengin kentlerinden biri olan Lyon'un, etkileyici doğal güzelliği, hoş binaları, şık restoranları, Eski Kentin dar parke taşlı sokaklarıyla güzel bir bütünlük oluşturuyor. Bu görkemli burjuva kenti, göz alıcı Rönesans dönemi sanat koleksiyonları, etrafı saran etkileyici dağları ve lezzetli mutfağıyla baştan çıkartıcı bir kent.

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1808 nolu seferi ile saat 11.50’de İstanbula hareket. Saat 16.00da İstanbula varış.

 

  

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz  _________________________                                       ______________________

·         Gemide 6 gece tam pansiyon konaklama

·         THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·         Program dâhilinde tüm transferler

·         Gece saatlerinde barda canlı müzik

·         Gemide alınan tüm içecekler

·         Hoş geldin ve veda gecesi yemeği

·         Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti (grup oluşması halinde 14 kişi)

·         Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.) SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı (hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %25 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

·         Liman, hava limanı vergileri, seyahat ve gemi bahşişleri (400 €)

·         Ekstra olarak belirtilmemiş tüm turlar

·         Wİ-Fİ (seyir esnasında bağlantı zayıf olabilir)

 

 

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz       ____________________                                  ___________________

  • Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.) 

·         Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

·         Bisiklet kiralama

  • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
  • Turumuzun son günü öğle ve akşam yemeği
  • Schengen vize ücreti 130 Euro (Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.)

 

 

 

 

Önemli Notlar:

·         Tura katılım için çok girişli Schengen Vizesi gerekmektedir.

·         Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·         Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

·         Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Kişi başı bagaj ağırlığı en fazla 20 kg.

·         Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Gemideki programların saatleri değişebilir.

·         Kesin rezervasyon % 50 ön ödeme ile yapılabilir. Bakiye ödemelerin de tur hareketinden 60 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.

·         Gemi arızası veya su taşmaları veya su seviye asansörlerin bozulması durumlarında, program karadan yapılır, bu durumda herhangi bir iade söz konusu değildir.

·         Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·         Şehir veya ekstra Turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·         Ekstra geziler belli bir maliyet üzerinde hesaplanarak fiyatlar belirlenmiştir. 21kişinin (turlarda, farklı katılımcı sayısı uygulanmaktadır) altında katılım gerçekleşir ise satış fiyatları artacaktır veya Tur gerçekleşmeyebilir. Bu durumda misafirler gemi şirketinin düzenlediği ekstra turlara katılabilir. Bu durumda Türkçe rehberlik hizmeti alamayabilirler.

·         Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·         Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar

 

İPTAL ŞARTLARI

    

·         Münferit Rezervasyon İptal Şartları;   

Kayıt yapıldıktan sonra 120 gün kalaya kadar toplam ücretin %20’si,

120 – 100 gün arası toplam ücretin % 30’u,

99 – 70 gün arası toplam ücretin %50’si

            69 – 40 gün arası toplam ücretin % 70’si,

            39 – 15 gün arası toplam tutarın % 80’i,

            14 – 0 gün arası toplam tutarın %100’ü kadar cezai işlem uygulanır.

 

·         Grup Rezervasyonu İptal Şartları;

       Grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

Bir Başka Cruisera Gezisinde buluşmak DileğiyleBaşlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
30/10/2022 06/11/2022 7 Gün 2690.00 ( 52329.92)

MS Mistral

Yenilenme : 2007
Uzunluk : 361 ft.
Genişlik : 37,5 ft
Kabin Sayısı : 79
Yolcu Kapasitesi : 158
Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu