---VOLGA & ASTRAHAN--- 4* MS Crucelake ile Büyük Volga Turu

22/09/2019 - 05/10/2019
13 Gün
1990.00'dan itibaren
17413.1
#1541606685

               BÜYÜK VOLGA NEHİR TURU 2019

                    VOLGA & ASTRAHAN4*MS CRUCELAKE  gemisi ile

Tur Başlama22.09.2019

13 Gece - 14 Gün

Tur Bitiş05.10.2019


ASTRAHAN VOLGA

MOSKOVA- ASTRAHAN-HAZARDENİZİ

 

 


 


Ülkenin sembollerinden olan Volga’ya “Rusya’nın ana caddesi” derler. Volga, Avrupa’nın en uzun nehri olup, uzunluğu 3.530 km’dir. Volga, büyük bir suyolu ve turistik hattır. Rusya’nın tam kalbinde bulunan Valday bataklığındaki bir pınardan doğarak yüzlerce göle su taşıyan Volga, sularını ülkenin merkezindeki yerlere dağıttıktan sonra Hazar Denizi’ne doğru iner ve ayrı ayrı yönlere doğru akan 800 kola ve çaya ayrılıp büyük bir delta oluşturarak Hazar Denizi’ne dökülür. Volga kanallarla Baltık Denizi, Beyaz Deniz ve Azak Denizi’ni, Rusya’nın en büyük şehirleri olan Moskova’ya ve St. Petersburg’a bağlanmıştır. Bu programımız, Volga’nın kıyılarında hayat verdiği insanları ve kültürleri yakından tanıtma fırsatını veriyor. 

FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP, İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞIDIR.

ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ

2019

SON TARİH 30  KASIM  2018

Standart / Üçlü Kabin (Alt Güverte)

2.390 €

1.990,00 €

Standart / İkili Kabin (Ana Güverte)

2.490 €

2.090,00 €

Standart / İkili Kabin (Orta Güverte)

2.590 €

2.190,00 €

Delüks / İkili Kabin (Üst Güverte)

2.790 €

2.390,00 €

Single Kabin (Orta )

2.890 €

2.190,00 €

Junior  / İkili Kabin (Orta Güverte)

SORUNUZ

 

Single Farkı – Standart Kabinler

%75

 

Single Farkı – Delüks ve Suit

%100

 

Vergiler, sağlık sehayat sigortasi (480 €)

DAHİL

 


 

1.    GÜN               İSTANBUL -  MOSKOVA                                                                                                                            

16.00     Atatürk Havaalanında Cruisera standında buluşma

19.05     Aeroflot hava yolu ise Moskova’ya uçuş

20.00     Havaalanından gemiye transfer

 

2. ve 3. GÜN MOSKOVA                                                                                                                                                           

Sabah kahvaltısının ardından Moskova Şehir Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turu sonrasında Nazım Hikmet Anıt Mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz için Eski Arbat Caddesi’nde bir restoranda mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından gemiye dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Gece Moskova ve Metro Turuna katılabilirler. Geceleme gemide.

 

4.Gün UGLİÇ                                                                                                                                                                                 

Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

 

5.Gün   YAROSLAVL                                                                                                                                                                   

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,

                         Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl 1010 yılında Kievli Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicolas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)

                         Gemiye dönüş ve hareket.

 

6.GÜN  NİJNİ NOVGRAD                                                                                                                                                         

Gemide Kahvaltı,  Nijni Novgrad şehir turu ve Kremlin (Sarayı). Volga’nın sarp kıyılarından birinde bulunan ortaçağdan kalma kalesiyle ve sürekli açık olan Rus silahları sergisiyle ünlüdür. UNESCO Nijni Novgrad’ı, tarihi ve kültürel eserler bakımından zengin olması sebebiyle dünya çapında değer taşıyan 100 şehirden biri olarak listesine geçirdi.

Sanat Müzesi (Ekstra)

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

7.GÜN  ŞUPAŞKAR                                                                                                                                                                     

Şehir Turu öğle ve akşam yemeği gemide

 

8GÜN   KAZAN                                                                                                                                                                            

Erken alınan sabah kahvaltısının ardından Kazan’a varıyoruz ve şehir turu için gemiden ayrılıyoruz. Tatar ülkesinin başkenti olan Kazan birçok farklı dinde insanları bünyesinde barındırıyor. Şehir gezerken Kilise ve Tatar mimari sitili camileri sizi adeta büyüleyecektir. Şehir turumuzdan sonra gemiye varış. Öğle yemeğimizi gemide alıyoruz. Volga şehirlerinden biri olan Kazan, Müslümanlığın Rusya’daki merkezidir ve Tataristan Cumhuriyeti’nin başkentidir. Tatar Devleti’nin temellerinin atıldığı ve İslam dininin kabul edildiği, XV. YY’da kaybolan küçük bir yerleşim yeri olan Bulgar’ı ziyaret eden turist sayısı her yıl daha da fazla artmaktadır. Organize edilen turlar buraya yalnız Müslümanları değil, Ortodoksları da çekmektedir.  Akşam yemeği ve geceleme gemide

 

 

       9.GÜN  SAMARA                                                                                                                                                                          

Sabah kahvaltısının ardından Samara’ya varıyoruz. Volga kıyısında bir başka güzel şehir olan Samara’yı şehir turumuz ile tanımaya çalışacağız. Volga’nın en güzel ve en uzun rıhtımı Samara’dadır. Burası tam anlamıyla bir “kaplıcadır”. Samara, Volga şehirleri arasında nüfusu bir milyonu aşan beş şehirden biridir. Buraya gezmeye gelen turistler, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma gizlilik belgesi kaldırılmış binalardan en derinde olanına, yani Stalin’in kombine fabrikalarına inebilir, Jigulevsk birasının Rusya’daki en eski çeşidini tadabilir, Jigulevsk Kapısı’ndan vapurla geçebilir, Volga’nın orta bölgelerinin en ücra yerlerine gidebilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

10.GÜN               SARATOV                                                                                                                                                       

Volga Ticaret Yolu'nun korunmasına yönelik bir kale olarak 1590'da kurulmuştur. Yeri önce 1616'da değiştirilmiş, 1674'teki ayaklanmada yıkılmasının ardından bugünkü yerine taşınmıştır. Önemli bir ticaret merkezi olan kent, özellikle 1870'lerde Moskova'yla bağlantı sağlayan demiryolunun yapılmasından sonra daha da gelişmiş, günümüzde büyük bir sanayi kompleksine dönüşmüştür. Volga Nehrinin üzerinde 1965'te açılan karayolu köprüsü, Avrupa'daki en büyük köprülerden biridir. Şehir turu** Nehir trafiğine göre bu Saratov limanı uygun olmadığı zamanlarda limana uğramayabilir.

 

11.GÜN               VOLGOGRAD    (Stalingrad)                                                                                                                    

Sabah kahvaltımızı yaparken nehirde seyrimiz devam ediyor. Eşsiz doğa manzarası ile birlikte seyrimiz sonrasından saat 15.00 sularında Volgograd’a varıyoruz. İkinci dünya savaşının kaderini değiştiren ve ilk kez Almanları geri çekilmek zorunda bırakan bu güzel şehrin ismi kısa süre önce Stalingrad olarak bilinmekteydi. Volgograd şehir turumuz esnasında şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Şehir turu sonrasında öğle yemeği için gemiye dönüyoruz. Öğle yemeği sonrasında serbest zamanımız olacaktır. Bütün dünyanın Stalingrad adıyla tanıdığı şehir, İkinci Dünya Savaşı anılarıyla doludur. Volgograd’ın en önemli tarihi eserleri de elbette bu olayla ilgilidir: Mamayev Tepesi, devasa boyutlardaki Ana Vatan Abidesi, “Stalingrad Harbi” Panorama Müzesi. Fakat burada, su üstünde duran eşsiz Kilise, “Staraya Sperta” ve “Kazaçi Kuren” açık hava müzeleri gibi başka ilginç yerler de vardır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

12.GÜN               NEHİRDE SEYİR                                                                                                                                             

Gemide çeşitli aktiviteler.

 

13.GÜN               ASTRAHAN                                                                                                                                                    

Sabah kahvaltısı sonrasında nehir seviyesi ve hava müsait olursa yeni durağımız Astrahan’a varıyoruz. Hava müsait olursa Astrahan şehir turu yapılacaktır. Hava müsait değilse gemide çeşitli aktiviteler ve nehirde seyir olacaktır. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme gemide.

Astrahan’a varışımızın ardından Astrahan Kremlin turu ve şehir turu için gemiden ayrılıyoruz. Volga kıyılarının aşağı kısmındaki en eski Rus şehri Astrahan, Volga’nın oluşturduğu deltadaki birkaç adanın üstüne kurulmuştur. Burası Volga ve Hazar Denizi’nin balık avlama merkezidir. Burada dünyada ihtiyacının %90’ını sağlayan mersin balığı sürüsü (büyük mersin balığı, Rus mersini, çoka vb.) bulunur. İçlerinde en lezzetli olanları, Rus havyarı olarak bilinen ve dünyanın her yerine ihraç edilen siyah ve kırmızı havyardır. Şehir turu sonrasında öğle yemeği için gemiye dönüyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında serbest zamanımız olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

14.               GÜN      ASTRAHAN – MOSKOVA – İSTANBUL                                                                                                 

Sabah erken saatlerinde uyandırma

12.00     Havaalanına transfer

18.00     Moskova’ya varış

21.25     İstanbul’a hareket

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER                                                                                                                           

·         Aeroflot ile İstanbul / Moskova, Astrahan-Moskova  / İstanbul ekonomi sınıf uçuş,

·         Havalimanı gemi -  havalimanı transferleri,

·         13 gece gemide tam pansiyon konaklama (Sabah, öğle ve akşam yemekleri),

·         Moskova’da şehir merkezinde 1 öğle yemeği,

·         Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar,

·         Yemeklerde ikram edilen bazı içecekler,

·         Moskova’da Kremlin Sarayı Turu,

·         Moskova panoramik şehir turları,

·         Gemideki eğlenceler,

·         Hoş geldin kokteyli,

·         Kaptan köşkü turu,

·         Kaptan’ın Gala Gecesi Özel Yemeği,

·         Rusça konuşma dersi,

·         Rusça şarkı dersleri,

·         Yerel Yemek sunumları,

·         Rus mutfağı ve el sanatları tanıtımı, Tatar kültürü hakkında sunumlar,

·         Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri,

·         Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

·         Kahve ve çay istasyonları

·         Erken kalkanlar  kahve ve çay

·         Öğünlerde su, çay ve birer bardak diğer içecekler

·         0,5 Su hergün kabinlere ücretsiz bırakılacak

·         Çay kahve istasyonu 06:00-19 :00 açık ücretsiz

·         Özel aktiviteler (gemide programlar açıklanacak)

·          

 

                                                                                                                                                                                          

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER                                                                                                                 

·         Yurtdışı çıkış ücreti (15.-TL)

·         Ekstra turlar

·         İkramlar dışındaki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler

·         Telefon, ütü, İlaç vs. gibi kişisel harcamalar

·         Turumuzun son gününde öğle ve akşam yemeği

·         Barlardan alınan tüm içecekler

·         Gemi bahişlleri toplam 90€ kişi başı

·         Rusya Vizesi – 160EUR

·         Güvence paketi ve seyahat sigortası 45€  (70 yaş üzeri misafirlerimiz için 50.- Euro sür prim bedeli uygulanmaktadır. )

 

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR                                                                                                                                                                        

 

·      Yurtdışı gezilerinde seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

·      Pasaportunuzun zarar görmemiş, yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun vize için en az karşılıklı 2 sayfası boş olmalıdır.

·      Otel rezervasyonu ile alınan vizelerde acentemiz kesinlikle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

·      Rusya, umuma mahsus ve yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Pasaportun en az seyahatten 30 gün önce ofisimize ulaşması gerekmektedir. Vizeniz orijinal Cruise davetiyesi ile alınmalıdır. Misafirler kayıt esnasında güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.

·      Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.

·      Uçuşlarımız Aeroflot Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Kişi başına bagaj ağırlığı 20 kg’dır.

·      Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

·      Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığından satış fiyatları Avro bazında artabilir.

·      Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·      Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.  Teknik ve diğer mücbir sebeplerden dolayı tur programları değişebilir

·      Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.

·      Programda belirtilen saatler havayolu şirketinden ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·      Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır.

·      Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.  

·      Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·      Astrahan – Moskova arasındaki ara uçuş bilgileri kesin grup isim listesi belli olduktan sonra verilecektir.

 

Rusya Vizesi İçin İstenilen Evraklar;

ü  Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport,

ü  Kimlik Fotokopisi,

ü  2 adet fotoğraf (Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf)

ü  Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak),

ü  Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak)

 

İPTAL ŞARTLARI:

·      Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 100 – 80 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 80 – 50 gün arası toplam ücretin % 20’si, 49 – 30 gün arası toplam ücretin % 50’si, 29 – 15 gün arası toplam tutarın % 70’i, 14 – 0 gün arası toplam tutar yanar.

·      Grup Rezervasyon İptal Şartları; değişiklik göstermektedir.Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
22/09/2019 05/10/2019 13 Gün 1990.00 ( 17413.1)

4* MS Crucelake

Teknik Özellikler

* 5 katlı gemi.

* 1995'da inşa edilmiştir. 2019 de yenilenmiştir

* Uzunluk : 129 m.

* Genişlik : 16.7 m. 

* Kabin Sayısı : 57

* Yolcu kapasitesi : 248


Gemi İmkanları:

* Restaurant

* Lounge / bar

* Lobby

* Asansör 

* Güneşlenme Katı

* Sauna

* Fitness

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu