Romantik Ren Nehri 7 Temmuz 2022
GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

1.Gün

Basel / İsviçre

--

--

2.Gün

Basel / İsviçre

--

18.00

3.Gün

Strazburg / Fransa

06.00

22.30

4.Gün

Mannheim / Almanya

08.00

14.00

Mainz / Almanya

18.30

--

5.Gün

Mainz / Almanya

--

05.30

Rüdesheim  / Almanya

07.00

13.00

Koblenz / Almanya

16.00

22.00

Andernach / Almanya

23.00

--

6.Gün

Andernach / Almanya

--

05.00

Köln / Almanya

09.00

16.00

7.Gün

Amsterdam / Hollanda

09.00

--

8.Gün

Amsterdam / Hollanda

--

--

    

NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR.

 

 

FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

07-14 Temmuz 2022

Broşür Fiyatları

Erken Rezervasyon

31 Mayıs 2022

Ana Güverte Standart Kabin

1.590 €

1.390 €

Üst Güverte Delüks Kabin (Fransız Balkonlu)

1.890 €

1.490 €

İki kişilik kabinde tek kişi farkı (Delüks kabinlerde single farkı %100)

790 €

690 €

Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta  (420€)

Dahil

Dahil

 

 

 

1.Gün İSTANBUL – BASEL / İSVİÇRE                                                                                                                 

05.30 İstanbul Atatürk Havalimanında Cruisera standında buluşma

08.15 TK1923 Basel’e hareket

10.20 Basel ’e varış, kısa bir şehir turu ve kabinlere yerleşme ile serbest zaman.

 

2.Gün BASEL / İSVİÇRE                                                                                                                                     

Dileyen misafirler kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenecek Basel yürüyüş turuna katılabilirler (Ekstra Tur). Basel, İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan şirin bir sınır şehridir.  Şehrin içinden Ren (Rhein) nehri geçmektedir. Ren nehri, şehri büyük Basel ve küçük Basel olarak ikiye ayırmaktadır. İki bölgeyi de birbirine bağlayan 5 köprü bulunmaktadır. Bunlar arasında tam ortada bulunan Rheinbrücke (Ren köprüsü) 1225 yılında yapımına başlanmış olup 1244'te kullanıma açılmış ve birçok süreçten geçerek günümüzdeki halini almıştır.


 


 

ZÜRİH ŞEHİR TURU (Araçlı) (İSVİÇRE) 

Saat : 09:00-15:00

Kişibaşı : €

   Limmat nehrinin Zürih Gölü’ne döküldüğü noktada nehrin iki yanına kurulmuş olan Zürich şehri  İsviçre’nin en büyük şehri olmasının yanısıra en önemli finans merkezlerinden biridir. Avrupa’nın önde gelen zengin ve alımlı şehirlerinden biri olan Zürih’i keşfedeceğimiz turumuz esnasında şık kafeler, restoranlar ve dükkanların sıralandığı Bahnhof Caddesi, şehrin sembolü kuleleriyle Großmünster Katedrali, Merkez Tren Garı, Zürih Operası, Albert Einstein gibi önemli isimlerin eğitim gördüğü Zürih Teknik Üniversitesi, gölün ve alplerin etkileyici manzarasını izleyebileceğimiz Bürkli Meydanı göreceğimiz noktalar arasında yer almakta. 

 

 

3.Gün STRAZBURG / FRANSA                                                                                                                          

Gemide alınan kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Strazburg Şehir Turu’na katılabilirsiniz (Ekstra Tur). Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhin bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzey-doğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkentliği yapmadan uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir.

Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan Colmar Turuna katılabilirler (Ekstra Tur).


14 Mayıs 2022, Cumartesi

 

ALSAS’IN İNCİSİ COLMAR VE STRASBURG ŞEHİR TURU (Araçlı) ( FRANSA) 

Saat : 09:00 - 17:00

Kişibaşı : €

Son yılların yükselen yıldızı Colmar’ı ziyaret edeceğimiz bugünkü otobüslü turumuzda gemimizden hareket ertesi yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla önce Alsas şarap rotası üzerinde üzüm bağları arasında yer alan bizleri şirinliği ve renki evleriyle Colmar’a hazırlayacak Riquewihr’e ulaşıyoruz. Buradaki küçük yürüyüş ve fotoğraf molamızın ertesinde Colmar’a ulaşıyoruz. Colmar’ın labirentvari renkli sokakları, şirin dükkanları ve Hansel ve Gretel masallarını andıran yapıları arasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzle Küçük Venedik Bölgesi de dahil olmak üzere pek çok noktayı keşfedeceğiz. (Zaman ve yol durumuna göre Riquewihr yerine Kaysersberg  ziyareti gerçekleştirilebilir) Colmar’daki vaktimizin ertesinde Strasbourg’a hareket edeceğiz. Günümüzde Avrupa Birliği’nin en önemli karar verme organlarını barındıran üç şehirden biri olması sebebiyle Avrupa başkenti olarak anılan şehir; tarihi  dokusu, önemi  ve üniversitesi ile de Avrupa’nın en önde gelen şehirlerinden biridir.  Turumuzda Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strasbourg’u panoramik olarak keşfederken göreceğimiz yerler arasında Avrupa Birliği Konseyi, Parlamentosu, İnsan Hakları Mahkemesi, Ren Sarayı, Milli Kütüphane, Strasbourg Üniversitesi, Rohan Sarayı önemli pek çok noktamızın arasında yer almakta. Otobüs gezimizin ertesinde yine rehberimiz eşliğinde otobüsle ulaşamadığımız şehrin tarihi ve renkli sokaklarında keyifli ve bol fotoğraflı bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. 

 


 

4.Gün SPEYER-  MANNHEIM - MAİNZ  / ALMANYA                                                                                       

Mannheim’a varış. Gemide alınan kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Kalesi ve Şehri Turu’na katılabilirsiniz (Ekstra Tur). Elvis Presli ve ünlü tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk. Sürmektedir.

 

Gemimiz öğleden sonra saat 5 sularında Mainz’e varacaktır. Ren Nehri kıyısında yer alan Mainz, Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Alman Federal Cumhuriyeti'nin önde gelen eğlence ve kültür merkezlerinden olan Mainz, Karnavalın sayılı kalelerinden bir tanesidir. Burada dileyen misafirlerimiz Şehir yürüyüş turuna katılabilirler (Ekstra Tur).


 

ROMANTİK HEİDELBERG ŞEHRİ TURU (Araçlı) (ALMANYA) 

(09:00-14:00)

Kişi Başı : €

Nehir durağımız Mannheim’dan otobüsle ulaşacağımız Neckar nehri kıyısındaki Heidelberg şehri Almanya’nın en önemli tarihi ve turistik duraklarından biridir. Almanya’nın ikinci dünya savaşı’nda bombalanmayan nadir şehirlerinden biri olan Heidelberg ve kalesi Prag şehrine kadar uzanan Romantik Kale Yolu’nun başlangıcında yeralmaktadır. Bugünkü turumuzda önce Mannheim şehrini panoramik olarak gezip sonra yarım saatlik bir yolculukla Heidelberg Kale’sine ulaşıyoruz buradan şehrin tablo misali fotoğraflarını çekip (kalede küçük bir ziyaret ertesinde) şehir merkezine ulaşıp rehberimiz eşliğinde meşhur ve tarihi Heidelberg Üniversitesi, tarihi şehir kapısı, öğrenci hapishanesi gibi durakları barındıracak keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. 


14:00-16:00) 

Kişi Başı : 20 €

 

Koblenz Mosel ve Ren nehirlerinin kesiştiği bir noktada kurulmuş olup tarihi boyunca konumu itibariyle önemli bir ticaret şehri olmuştur. Bugünkü rehberli yürüyüş turumuzda bu tarihi şehrin önemli noktalarını beraberce keşfederken ilginç hikayelerini de dinleme fırsatını bulacağız. Yürüyüşümüz esnasında Alman Köşesi, Tarih Sütunu, Dört Kule, Darphane Meydanı ve Eski Kale keşfedeceğimiz pek çok nokta arasında yer alacaktır. 

 

 

5.Gün RUDESHEIM – KOBLENZ – ANDERNACH / ALMANYA                                                                         

Sabah erken saatlerinde Rudesheim’a varış. Dileyen misafirlerimiz Rüdesheim Turuna katılabilirler. Turumuzda şarap bölgesinin merkezi olan Rüdesheim’ın üzüm bağlarında gezintiden sonra şarap tadımı ve Müzik Müzesi ziyareti yapılacaktır (Ekstra Tur).

 Tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz. Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. (Ekstra Tur).

22.00 Andernach’a varış. Almanya'nın Rhineland-Palatinate bölgesinde yaklaşık 30.000 nüfuslu bir kasabadır. Andernach'ın birkaç yüz metre aşağısındaki Ren vadisi her iki taraftan daralarak romantik Orta Ren bölgesinin kuzey bölümünü oluşturur. Dar bir alanda olduğu için Roma döneminde önemli bir geçiş alanıydı.


ROMANTİK RÜDESHEİM MÜZİK MÜZESİ (Yürüyüş) (ALMANYA) 

  

(09:00-12:30) 

Kişi Başı : 15 €

 

Rüdesheim Ren nehri rotasında yer alan turistlerin başlıca romantik duraklarından biridir. Bugünkü turumuza bu şirin ve tarihi kasabayı çevreleyen meşhur riesling üzüm bağlarının manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzün ertesinde bizleri geçmiş çağlara götürecek  bir ortaçağ konağında nadir ve çalışır bir müzik dolapları koleksiyonunu barındıran Müzik Müzesi’ni müzenin rehberinin eşliğinde ziyaret edeceğiz


 

6.Gün KÖLN / ALMANYA                                                                                                                                 

Köln’e varış. Kahvaltı sonrası, Katedrale kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln’ün, gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır.Zaanse Schans Değirmenler ve Volendam Balıkçı Kasabası Turu (Araçlı) (HOLLANDA)

 

Saat :09:00-13:00

Kişibaşı : €

 

  Hollanda sadece finans sektörüyle , sanayisiyle, ticaretiyle değil aynı zamanda tarım ve hayvancılığı ile dünyanın önde gelen ülkelerindendir. Amsterdam’ın hemen kuzeyinde yer alan bir balıkçı limanı’nı ve yel değirmenlerini barındıran bir kırsal hayat açık hava müzesini ziyaret edip meşhur Hollanda peynirlerinin tadımını yapacağımız bugünkü gezimizde Hollanda’nın doğayla barışık yüzünü keşfediyoruz. ( 4 saat ) 

7.Gün AMSTERDAM / HOLLANDA                                                                                                                  

Amsterdam’a varış; gemide alınan kahvaltı sonrası,  Amsterdam yürüyüş turu ve serbest zaman.

Hollanda’nın başkenti olan bu şehir, zengin ve etkileyici geçmişiyle gerçekten göz alıcı bir yerdir. Geleneksel Hollanda mimarisi ve anıtlarını yürüyerek göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yemekten sonra, Rehberimizin eşliğinde Kırmızı fener sokağı gezisi. (Geminin varış noktası yürüme mesafesinden uzak ise sadece otobüs transferi için transfer ücreti ödenmesi gerekebilir) .

 

 

8.GünAMSTERDAM / HOLLANDA                                                                                                                   

Kahvaltı ve sonrasında odalardan Check-out ve valizlerin araca yüklenmesi

09.30 Serbest zaman veya dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Zaanse Schans ve Volendam Turuna katılabilirler.

15.45 Tura katılmayan misafirlerin buluşma noktasından alınması ve Amsterdam Havaalanına Transfer

19.15 Türk Havayollarının TK1954 nolu seferi ile İstanbul’a hareket

23.40 İstanbul Havalimanına varış.

Giethoorn Hobbit Köyü Turu (Araçlı) ( HOLLANDA)

 

 

Saat : 10:00- 14:00

Kişibaşı : € 

 

   Hollanda’nın son yıllardaki en şaşırtıcı sürpriz duraklarından biri olarak ön plana çıkmaya başlayan ve turistlerin merakla ziyaret etmeye başladığı Giethoorn köyü; pek çok kanalın ayırdığı ve ufak köprülerin birbirine bağladığı adacıklar üzerine kurulu hobbitvari şirin evlerin dizili olduğu bir masal köyü görünümünde. Aslında kendi halinde yaşayan bir köy iken turizmin gelişimiyle önemli bir durak mahiyetine bürünmeye başlayan köyü ziyaretimiz esnasında ister yaya olarak ister teknelerle keşfe çıkıp harika fotoğraflar çekebileceksiniz. Giethoorn turumuzun ertesinde havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz


 

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz                                                                                                          

·       THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·       Program dâhilinde tüm transferler

·       MPS Crucevita 5* gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

·       Erken kahvaltı büfesi (her sabah)

·       Hoş geldin büfesi, beş çayı veya gece yarısı ikramı

·       Gemideki yemeklerde alınan su, çay/kahve

·       Her gün kabine 1 şişe su (0,5 lt)

·       Kahve istasyonu (24 saat)

·       Hoş Geldin kokteyli ve Gala Kokteyli

·       Hoş Geldin Yemeği ve Kaptanın Gala Yemeği (özel menü)

·       Gemideki tüm aktiviteler

·       Gemiye binişte ve inişte bagaj taşıma servisi

·       Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti – (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20 kişi)

·       Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·       Seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

·       Liman ve hava limanı vergileri (420 €)

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz      _          ____________           __________________________

·       Gemide alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.

·       Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 35 Euro tavsiye edilmektedir)

·       Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

·       Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

·       Yurt dışı çıkış harcı 150 TL.

·       Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği

·       Turumuzun son günü öğle ve akşam yemekleri

·       Seyahat güvence paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)

·       Schengen vize ücreti

 

 

 

 

 

 

 

 

Önemli Notlar:

 

·       Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·       Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·      Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

·      Tura katılabilmek için pasaportlarınızın süresi tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

·       Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·       Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·       Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·       Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

·       Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·       Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·       Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·       Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·       Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI

·       Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20’si, 68 – 60 gün arası %40’ı, 59 – 50 gün arası %60’ı, 49 – 30 gün arası %80’i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

·       Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 

CRUISERA